Peeling kawitacyjny i peelingi chemiczne (kwasy)
Peeling kawitacyjny
Działanie peelingu kawitacyjnego oparte jest na wykorzystaniu energii ultradźwięków. W momencie kontaktu aparatu ze skórą, fala dźwięków wytwarza malutkie pęcherzyki gazu, które pękając oczyszczają naskórek z nadmiaru sebum, martwego naskórka i drobnych zaskórników. Taki peeling jest całkowicie bezbolesny, nie powoduje podrażnień i jest rekomendowany dla każdego typu skóry, również wrażliwej.
Wskazania do zabiegu:
- wspomaga leczenie trądziku,
- lepsze napięcie skóry,
- lepsza gęstość i elastyczność skóry,
- rozjaśnienie przebarwień,
- zmniejszenie widoczności płytkich blizn,
- zmniejszenie widoczności zmarszczek.
Przeciwskazania do zabiegu:
- nowotwory,
- ciąża,
- gorączka,
- opryszczka,
- ciężkie choroby serca,
- rozrusznik.
Peelingi chemiczne (kwasy)
Eksfoliacja kwasami staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów, wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Obecny klimat jest przyjazny zabiegom eksfoliacji przez większą część roku. Peeling kwasami to doskonały sposób na szybką poprawę kondycji skóry. Do wyboru mamy zabiegi w oparciu o:
- kwas migdałowy,
- kwas glikolowy,
- kwas laktobionowy,
- kwas mlekowy,
- pirogronowy,
- azelainowy,
- kombinację w/w kwasów, co zapewnia silniejsze działanie i zmniejsza ryzyko niekorzystnych dla klientki odczuć.
Każdy z kwasów, oprócz funkcji złuszczania, wpływa na niwelowanie różnych problemów skórnych. I tak np. kwas glikolowy aktywuje wytwarzanie kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Natomiast kwas migdałowy działa antybakteryjnie i łagodzi przebieg aktywnego trądziku. Konsultacja z naszą kosmetyczka pozwoli na dobranie kuracji odpowiedniej dla Państwa skóry.
KWAS GLIKOLOWY 20% i 30% (firmy Bielenda) Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Został wprowadzony do kosmetyki już ćwierć wieku temu. Eksfoliacja kwasem glikolowym zalecana jest do skór:
- starzejących się,
- łojotokowych,
- z przebarwieniami posłonecznymi,
- z bliznami,
- wymagających rewitalizacji, suchych i szorstkich.
Kwas glikolowy złuszcza obumarły naskórek, dzięki czemu bariera naskórka jest pokonana i składniki aktywne mają ułatwione zadanie, by wniknąć do głębszych warstw naskórka. Dzięki temu skóra jest gładsza i bardziej nawilżona. Zmuszona do regeneracji jest napięta, a zmarszczki spłycone. Eksfoliacja tym kwasem pomaga w pielęgnacji skór tłustych oczyszczając je, regulując wydzielanie sebum, a niezbyt głębokie zmiany potrądzikowe spłycają się, stając się mniej widoczne. Hamuje też powstawanie nowych przebarwień, a te wcześniej nabyte ulegają rozjaśnieniu. Po serii zabiegów, na skórze zauważyć można długotrwałe pozytywne zmiany. W kuracji wykonuje się do 6 zabiegów, w odstępach minimum 10-dniowych. Zabieg z kwasem glikolowym zalecamy przeprowadzać wiosną i jesienią. W trakcie trwania serii, należy unikać kąpieli słonecznych i wizyt w solarium, a po jej zakończeniu wstrzymać się z opalaniem do 2 tygodni.
KWAS MIGDAŁOWY, LAKTOBIONOWY I MLEKOWY 30% i 40% (firmy Bielenda) Zabieg złuszczenia kwasami migdałowym, laktobionowym oraz mlekowym zapewnia łagodną i bezpieczną eksfoliację. Eksfoliacja ww. kwasami zalecana jest do skór::
- naczyniowych,
- tłustych i łojotokowych,
- z przebarwieniami posłonecznymi,
- z trądzikiem różowatym,
- starzejących się.
Kwasy migdałowy, laktobionowy i mlekowy złuszczają wierzchnią warstwę naskórka stymulując procesy naprawcze, dzięki czemu struktura skóry odbudowuje się. Ponadto zapobiegają tworzeniu się teleangiektazji (popękane naczynka), rozjaśniają przebarwienia i przejawiają działanie antybakteryjne. Efektem zabiegu kwasami jest elastyczna, gładka skóra o wyrównanym kolorycie. Drobne zmarszczki wygładzają się, reguluje się wydzielanie sebum, cera wygląda na młodszą i jędrniejszą. Zaletą kwasu migdałowego jest jego wysoka tolerancja przez osoby, które mają cerę bardzo wrażliwą i problematyczną. Poza drobnym dyskomfortem w postaci lekkiego pieczenia w trakcie zabiegu, kwas ten nie wywołuje rumienia. Zabieg kwasami migdałowym, laktobionowym i mlekowym można wykonywać praktycznie całorocznie, z wyłączeniem okresu wakacyjnego (nadmierne nasłonecznienie). Po zabiegu należy stosować się do zaleceń kosmetyczki i stosować ochronę w postaci kremów z wysokim filtrem (SPF 50). Zalecamy wykonanie serii 6–8 zabiegów w odstępie minimum 10 dni.
.